Nowości

Sekretarzyk z lat 60tych XX wieku

Sekretarzyk z lat 60tych XX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Mebel w oryginalnym stanie zachowania.

  Więcej ...

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie dębowej. Mechanizm dwuwagowy wybijający półgodziny i godziny.

  Więcej ...

Zegar szafowo-podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku.

Zegar szafowo – podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku . Mechanizm dwuwagowy kwadransowy (wybijający melodie co kwadrans, półgodziny i pełne godziny ). Szafka z drewna iglastego w okleinie dębowej .

  Więcej ...

Stolik czechosłowacki z lat 60tych

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania.

  Więcej ...

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej Oryginalny stan zachowania.

  Więcej ...

Stolik kawowy produkcji czechosłowackiej z lat 60tych .

Stolik kawowy produkcji czechosłowackiej z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej.

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60tych produkcji Czechosłowackiej.

Stolik kawowy produkcji Czechosłowackiej z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej.

  Więcej ...

Bufet z okresu międzywojennego

Bufet z okresu międzywojennego .  Konstrukcja z drewna dębowego.  Szuflady i blat pokryte farbą kazeinową z delikatnym efektem przecierki.

  Więcej ...

Kwietnik Art Deco z lat 30tych XX wieku

Kwietnik Art Deco z lat 30tych XX wieku . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej . Mebel po pełnej renowacji wykończony politurą szelakową.

  Więcej ...

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel po pełnej renowacji , w całości wykończony politurą szelakową.

  Więcej ...

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Szuflady o konstrukcji dębowej w okleinie mahoniowej.

  Więcej ...

Stół w stylu Art Deco z lat 30tych XX wieku.

Stół w stylu Art Deco z lat 30-tych XX wieku, z funkcją rozsuwania i powiększenia o jeden dodatkowy blat (łamany i chowany do wnętrza) Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Mebel po pełnej renowacji wykończony w politurze szelakowej.

  Więcej ...

Szafka (słupek) Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka (słupek) w stylu Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Pensjonarka eklektyczna (Vertiko) z końca XIX wieku

Pensjonarka eklektyczna (vertiko) z końca XIX wieku . Wykonana w okleinie i masywie dębowym, konstrukcja z drewna iglastego. Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Kątnik (szafka narożna) Biedermeier z pierwszej połowy XIX wieku.

Kątnik (szafka narożna) Biedermeier z pierwszej połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Szyfoniera eklektyczna z II połowy XIX wieku.

Szyfoniera eklektyczna z drugiej połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida) . Szuflady z masywu dębowego w okleinie mahoniowej. Mebel w dobrym stanie zachowania .

  Więcej ...

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku.

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku wyprodukowany w Fabryce Mebli Giętych w Bondyrzu. Drewno bukowa barwione na czarno -politurowane.

  Więcej ...

Salonik secesyjny z początku XX wieku

Salonik w stylu secesji geometrycznej z początku XX wieku wyprodukowany przez polską manufakturę mebli giętych AGUILA wg projektu Josefa Hoffmanna. Krzesła 2 typów ( po 3 w każdym).

  Więcej ...

Komplet 4 krzeseł giętych z początku XX wieku.

Komplet krzeseł z giętej buczyny z tłoczonymi secesyjnymi wzorami na oparciu i siedzisku. Krzesła w oryginalnym ,dobrym stanie zachowania ( do renowacji).1 krzesło posiada niewielki ubytek wierzchniej warstwy sklejki . Cena za komplet.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z tak 50 tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z lat 50tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki – lata 50te.

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego w okleinie orzechowej, podobnie oskrzynia i blat  . Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Bardzo wygodny i sprawny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół dębowy z początku XX wieku

Stół dębowy z początku XX wieku z dwiema szufladami pod blatem , mogący obecnie pełnić funkcję biurka. Stół po pełnej renowacji wykończony twardym woskiem będącym doskonałym zabezpieczeniem przed codziennym użytkowaniem.

  Więcej ...

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich fornirowane orzechem.

  Więcej ...

Wieszak z drewna giętego z końca XIX wieku.

Wieszak z giętej buczyny z końca XIX wieku. Oryginalny stan zachowania. Bez uszkodzeń.

  Więcej ...

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku. Konstrukcja z buczyny, mahoniu, blat fornirowany wzorzystym mahoniem.

  Więcej ...

Ławka J & J Kohn z początku XX wieku

Ławka J&J Kohn z początku XX wieku. Mebel przed renowacją z zachowanym fragmentem papierowej etykiety na wewnętrznej stronie siedziska. Konstrukcja z drewna bukowego . Wyplotka rattanowa w kilku miejscach przetarta. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...

Berżera francuska z II połowy XX wieku

Berżera francuska z II połowy  XX wieku wykonana z drewna bukowego wybarwionego na kolor jasnego orzecha. Tapicerka welurowa w kolorze łososiowym.  

  Więcej ...

Biurko dębowe z lat 20-tych XXw.

Dębowe gabinetowe biurko z okresu międzywojennego, wolnostojące. Mebel po pełnej renowacji, drewno wykończone politurą oraz twardym woskiem.

  Więcej ...

Toaletka Art Deco

Toaletka Art Deco z lat 30tych XX wieku. Mebel o konstrukcji z drewna iglastego w okleinie z brzozy karelskiej.

  Więcej ...

Fotele eklektyczne orzechowe

Para eklektycznych foteli  z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Fotele w stylu Ludwika Filipa

Para foteli w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna mahoniowego. Tapicerka tradycyjna, odszywana na pasach i sprężynach. Fotele w dobrym stanie zachowania (przed renowacją), konstrukcja stabilna bez śladów po drewnojadach. Istnieje możliwość zakupu jednej sztuki. Cena dotyczy pary.  

  Więcej ...

Stół dębowy eklektyczny

Stół neorenesansowy, dębowy na toczonych nogach, rozsuwany (dwa dodatkowe wkłady chowane we wnętrzu), z motywem szachownicy na blacie. Mebel z początku XXw., po renowacji. Wymiary: 114×83,5cm, wys.76,5cm, wkłady po 42cm każdy po rozsunięciu z jednym wkładem dł.156cm, z dwoma 198cm

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60-tych XXw.

Stolik okolicznościowy na giętej podstawie z fabryki Radomsko (dawny Thonet). Konstrukcja drewno bukowe. Stolik przed renowacją, w dobrym stanie zachowania. Wymiary: wys.63cm, śr.blatu 66cm

  Więcej ...

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Kątnik Biedermeier

Kątnik w stylu Biedermeier z połowy XIX wieku, fornirowany mahoniem piramidą (konstrukcja wykonana z drewna sosnowego). Mebel o formie wolnostojącej jednodrzwiowej szafki z szufladą pod blatem. Zachowany w oryginalnym stanie.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564