Nowości

Sekretarzyk z lat 60tych XX wieku

Sekretarzyk z lat 60tych XX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Mebel w oryginalnym stanie zachowania.

  Więcej ...

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku

Zegar szafowo- podłogowy z II połowy XX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie dębowej. Mechanizm dwuwagowy wybijający półgodziny i godziny.

  Więcej ...

Zegar szafowo-podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku.

Zegar szafowo – podłogowy z mechanizmem FMS z początku XX wieku . Mechanizm dwuwagowy kwadransowy (wybijający melodie co kwadrans, półgodziny i pełne godziny ). Szafka z drewna iglastego w okleinie dębowej .

  Więcej ...

Stolik czechosłowacki z lat 60tych

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania.

  Więcej ...

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych

Stolik kawowy czechosłowacki z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej Oryginalny stan zachowania.

  Więcej ...

Stolik kawowy produkcji czechosłowackiej z lat 60tych .

Stolik kawowy produkcji czechosłowackiej z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej.

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60tych produkcji Czechosłowackiej.

Stolik kawowy produkcji Czechosłowackiej z lat 60tych . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej.

  Więcej ...

Bufet z okresu międzywojennego

Bufet z okresu międzywojennego .  Konstrukcja z drewna dębowego.  Szuflady i blat pokryte farbą kazeinową z delikatnym efektem przecierki.

  Więcej ...

Kwietnik Art Deco z lat 30tych XX wieku

Kwietnik Art Deco z lat 30tych XX wieku . Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej . Mebel po pełnej renowacji wykończony politurą szelakową.

  Więcej ...

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku

Biblioteka w stylu Ludwik Filip z II połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel po pełnej renowacji , w całości wykończony politurą szelakową.

  Więcej ...

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka kredensowa Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Szuflady o konstrukcji dębowej w okleinie mahoniowej.

  Więcej ...

Stół w stylu Art Deco z lat 30tych XX wieku.

Stół w stylu Art Deco z lat 30-tych XX wieku, z funkcją rozsuwania i powiększenia o jeden dodatkowy blat (łamany i chowany do wnętrza) Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie orzechowej. Mebel po pełnej renowacji wykończony w politurze szelakowej.

  Więcej ...

Szafka (słupek) Biedermeier z I połowy XIX wieku.

Szafka (słupek) w stylu Biedermeier z I połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Pensjonarka eklektyczna (Vertiko) z końca XIX wieku

Pensjonarka eklektyczna (vertiko) z końca XIX wieku . Wykonana w okleinie i masywie dębowym, konstrukcja z drewna iglastego. Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Kątnik (szafka narożna) Biedermeier z pierwszej połowy XIX wieku.

Kątnik (szafka narożna) Biedermeier z pierwszej połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida). Mebel w dobrym stanie zachowania.

  Więcej ...

Szyfoniera eklektyczna z II połowy XIX wieku.

Szyfoniera eklektyczna z drugiej połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna iglastego w okleinie mahoniowej (mahoń piramida) . Szuflady z masywu dębowego w okleinie mahoniowej. Mebel w dobrym stanie zachowania .

  Więcej ...

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku.

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku wyprodukowany w Fabryce Mebli Giętych w Bondyrzu. Drewno bukowa barwione na czarno -politurowane.

  Więcej ...

Salonik secesyjny z początku XX wieku

Salonik w stylu secesji geometrycznej z początku XX wieku wyprodukowany przez polską manufakturę mebli giętych AGUILA wg projektu Josefa Hoffmanna. Krzesła 2 typów ( po 3 w każdym).

  Więcej ...

Komplet 4 krzeseł giętych z początku XX wieku.

Komplet krzeseł z giętej buczyny z tłoczonymi secesyjnymi wzorami na oparciu i siedzisku. Krzesła w oryginalnym ,dobrym stanie zachowania ( do renowacji).1 krzesło posiada niewielki ubytek wierzchniej warstwy sklejki . Cena za komplet.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z tak 50 tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z lat 50tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki – lata 50te.

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego w okleinie orzechowej, podobnie oskrzynia i blat  . Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Bardzo wygodny i sprawny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich fornirowane orzechem.

  Więcej ...

Wieszak z drewna giętego z końca XIX wieku.

Wieszak z giętej buczyny z końca XIX wieku. Oryginalny stan zachowania. Bez uszkodzeń.

  Więcej ...

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku. Konstrukcja z buczyny, mahoniu, blat fornirowany wzorzystym mahoniem.

  Więcej ...

Ławka J & J Kohn z początku XX wieku

Ławka J&J Kohn z początku XX wieku. Mebel przed renowacją z zachowanym fragmentem papierowej etykiety na wewnętrznej stronie siedziska. Konstrukcja z drewna bukowego . Wyplotka rattanowa w kilku miejscach przetarta. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...

Biurko dębowe z lat 20-tych XXw.

Dębowe gabinetowe biurko z okresu międzywojennego, wolnostojące. Mebel po pełnej renowacji, drewno wykończone politurą oraz twardym woskiem.

  Więcej ...

Fotele eklektyczne orzechowe

Para eklektycznych foteli  z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Stół dębowy eklektyczny

Stół neorenesansowy, dębowy na toczonych nogach, rozsuwany (dwa dodatkowe wkłady chowane we wnętrzu), z motywem szachownicy na blacie. Mebel z początku XXw., po renowacji. Wymiary: 114×83,5cm, wys.76,5cm, wkłady po 42cm każdy po rozsunięciu z jednym wkładem dł.156cm, z dwoma 198cm

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60-tych XXw.

Stolik okolicznościowy na giętej podstawie z fabryki Radomsko (dawny Thonet). Konstrukcja drewno bukowe. Stolik przed renowacją, w dobrym stanie zachowania. Wymiary: wys.63cm, śr.blatu 66cm

  Więcej ...

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Kątnik Biedermeier

Kątnik w stylu Biedermeier z połowy XIX wieku, fornirowany mahoniem piramidą (konstrukcja wykonana z drewna sosnowego). Mebel o formie wolnostojącej jednodrzwiowej szafki z szufladą pod blatem. Zachowany w oryginalnym stanie.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564