Stoły / Stoliki / Konsole

Stół dębowy z początku XX wieku

Stół dębowy z początku XX wieku z dwiema szufladami pod blatem , mogący obecnie pełnić funkcję biurka. Stół po pełnej renowacji wykończony twardym woskiem będącym doskonałym zabezpieczeniem przed codziennym użytkowaniem.

  Więcej ...

Gerydon z dwudziestolecia międzywojennego

Gerydon z dwudziestolecia międzywojennego wykonany z drewna dębowego z mosiężnymi okuciami na kolumnach.

  Więcej ...

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku. Konstrukcja z buczyny, mahoniu, blat fornirowany wzorzystym mahoniem.

  Więcej ...

Stolik pomocniczy rozkładany typu karciak

Stolik pomocniczy z II poł. XIX wieku. Blat wykonany z litego mahoniu, podobnie jak nogi, oskrzynia z drewna iglastego w okleinie mahoniowej , szufladka dębowo-mahoniowa. Stolik rozkładany przy pomocy dwóch rozstawnych nóg. Mebel w oryginalnym stanie zachowania.

  Więcej ...

Stół dębowy okrągły

Stół okrągły z lat 50 tych XX wieku w okleinie dębowej. Stół rozkładany z dodatkowym blatem chowanym we wnętrzu. Mebel przed renowacją.

  Więcej ...

Stół orzechowy okrągły

Stół okrągły z lat 50tych XX wieku w okleinie orzechowej. Stół rozkładany z dodatkowym blatem chowanym we wnętrzu. Mebel po renowacji.    

  Więcej ...

Stół dębowy eklektyczny

Stół neorenesansowy, dębowy na toczonych nogach, rozsuwany (dwa dodatkowe wkłady chowane we wnętrzu), z motywem szachownicy na blacie. Mebel z początku XXw., po renowacji. Wymiary: 114×83,5cm, wys.76,5cm, wkłady po 42cm każdy po rozsunięciu z jednym wkładem dł.156cm, z dwoma 198cm

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60-tych XXw.

Stolik okolicznościowy na giętej podstawie z fabryki Radomsko (dawny Thonet). Konstrukcja drewno bukowe. Stolik przed renowacją, w dobrym stanie zachowania. Wymiary: wys.63cm, śr.blatu 66cm

  Więcej ...

Toaletka Art Deco

Toaletka, konsola, barek czy szafka pomocnicza w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. (Czechosłowacja). Mebel o kilku możliwościach zastosowania; całość w pięknej okleinie jesionowej, zachowana w oryginalnym stanie. Wymiary: 121x51cm, wys. w najwyższym punkcie 66,5cm.

  Więcej ...

Stół z okresu międzywojnia

Stół z okresu międzywojnia, rozkładany, blat układany z kostki dębowej (gr.5mm). Konstrukcja drewno dębowe (nogi i krzyżak) i sosnowe. Mebel przed renowacją, stabilny, kompletny, bez uszkodzeń. Dwa dodatkowe blat rozsuwania chowane do wnętrza stołu. Długość po rozłożeniu 205cm. Możliwość dorobienia szerszych blatów i powiększenia maksymalnego rozsunięcia do 220cm

  Więcej ...

Stolik secesyjny

Stolik w stylu secesyjnym, lata 20-te XXw., okleina mahoń. Mebel po pełnej renowacji, wykończony politurą szelakową (brak oryginalnego krzyżaka w dolnej części nóg). Wymiary: 71cm x 50cm, wys.77,5cm.

  Więcej ...

Stół eklektyczny

Stół w stylu eklektycznym z przełomu XIX/XXw., drewno i okleina dąb, konstrukcja sosna, rozkładany, cztery dodatkowe wkłady umieszczone pod blatem głównym Mebel w dobrym stanie zachowania – stabilny, mechanizm rozsuwania sprawny, komplet blatów – renowacja stołu przeprowadzana była parę lat temu, drewno wybarwione zostało na orzechowy kolor, do odświeżenia politura.

  Więcej ...

Etażerka stylizowana

Etażerka stylizowana, wykonana współcześnie, konstrukcja drewniana, malowana.

  Więcej ...

Stół neorenesansowy

Stół neorenesansowy z pocz. XXw., drewno dąb. Oryginalny stan zachowania, kompletny, brak śladów po drewnojadach.

  Więcej ...

Konsola w typie Art Nouveau

Konsola w typie francuskiego Art Nouveau z lat powojennych, drewno mahoniowe wykończone farbami i woskiem (blat naturalny);

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564