Nowości

IMG_0128

Komoda w stylu Ludwik Filip

Komoda czteroszufladowa w stylu ludwik Filip z II pol. XIX wieku, okleina mahoń piramida, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją)

  Więcej ...
IMG_0107

Biurko Art Deco

Biurko w stylu Art Deco, lata 30/50-te XXw., okleina orzech, stan przed renowacją.

  Więcej ...
IMG_1394

Toaletka w stylu Ludwik Filip

Toaletka Ludwik Filip z II połowy XIX wieku, okleina mahoń piramida, konstrukcja sosna. Oryginalnie fazowane lustro. Mebel w dobrym stanie zachowania

  Więcej ...
IMG_1407

Biurko eklektyczne z nadstawką

Biurko eklektyczne z końca XIX wieku, okleina mahoń, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (nadstawka zdejmowana) – przed renowacją.  

  Więcej ...
19666387_1611899038821373_7067919137166589952_n

Fotel biurkowy

Fotel gabinetowy z drewna dębowego, lata międzywojenne. Stan zachowania dobry.

  Więcej ...
IMG_8971

Pomocnik w stylu Ludwik Filip

Pomocnik w stylu Ludwik Filip z II poł.XIXw., okleina orzech, konstrukcja drewno dębowe. Mebel w oryginalnym stanie zachowania, przed renowacją (uszkodzenia okleiny na blacie).

  Więcej ...
IMG_5330

Witrynka neoklasycystyczna

Witrynka neoklasycystyczna z pocz.XXw., okleina mahoń, oryginalne szybki z fazą i mosiężne okucia. Możliwość dokupienia do kompletu pary słupków.  

  Więcej ...
IMG_5321

Para słupków neoklasycystycznych

Para słupków neoklasycystycznych z pocz.XXw., okleina mahoń, oryginalne szybki z fazą i mosiężne okucia. Meble w dobrym stanie zachowania. Możliwość dokupienia do kompletu witrynki

  Więcej ...
IMG_5319

Witryna w stylu Art Deco

Witryna w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw., dwukondygnacyjna, fornirowana wzorzystym orzechem (konstrukcja sosna), szyby suwane. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...
IMG_5300

Stół rozsuwany dębowy / SPRZEDANY

Stół owalny z lat 20-/30-tych XXw., rozsuwany, drewno i okleina dąb. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją), brak dwóch wkładów rozkładania i fragmentu bocznej cargi. Max długość po rozsunięciu 230cm.

  Więcej ...
IMG_5307

Komoda Ludwik Filip

Komoda 3-szufladowa w stylu Ludwik Filip z II poł.XIXw., okleina mahoń piramida, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...

Kątnik Biedermeier

Kątnik w stylu Biedermeier z poł.XIXw., okleina mahoń piramida, konstrukcja sosna. Mebel w dobrym stanie zachowania (przed renowacją)Kątnik w stylu Biedermeier, połowa XIXw., okleina mahoń piramida, stan przed renowacją. Wymiary: szer. 90cm, gł. 50cm, wys. 147,5cm.

  Więcej ...
image

Fotel J.Halabala / SPRZEDANY

Fotel proj.J.Halabala (Czechosłwacja) z lat 40/50-tych XX wieku. Drewno bukowe. Fotel po kompleksowej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, drewno wykonczone politurą szelakową, tapicerka w całośći odtworzona wg dawnej technologi (pasy, sprężyny, odszywanie), tkanina nowa.    

  Więcej ...
image

Biurko w stylu Biedermeier

Biurko w stylu Biedermeier z poł.XIX wieku, dwukondygnacyjne (zdejmowana nadstawka), okleina i drewno czereśnia, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...
image

Komoda w stylu Biedermeier / SPRZEDANA

Komoda w stylu Biedermeier z II poł. XIXw., czteroszufladowa (lica szuflad gięte). Mebel fornirowany w całości wzorzystym mahoniem (konstrukcja sosna), w oryginalnym stanie zachowania – przed renowacją.

  Więcej ...
image

Biblioteka Art Deco

Biblioteka Art Deco z lat 30-tych XXw. (Polska), dwukondygnacyjna – każda z części trzydrzwiowa, środkowe drzwi przeszklone – zachowana oryginalna fazowana szyba. Mebel fornirowany w całości wzorzystym orzechem (konstrukcja sosna), w oryginalnym stanie zachowania – przed renowacją.

  Więcej ...
image

Biurko eklektyczne / sprzedane

Biurko eklektyczne z II poł. XIX wieku, przyścienne, o konstrukcji z drewna sosnowego fornirowanego orzechem. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej, w całości wykończone politurą szelakową, blat częściowo wyściełany, wysuwany.

  Więcej ...
image

Szezlong w stylu Biedermeier / SPRZEDANY

Szezlong w stylu Biedermeier z poł. XIXw., okleina orzech, konstrukcja sosna. Mebel w b.dobrym stanie zachowania (po przeprowadzonej wcześniej renowacji), tapicerka na sprężynach pokryta nową tkaniną obiciową, drewno wykończone politurą szelakową.

  Więcej ...
image

Komoda z II poł.XIX wieku

Komoda z II poł.XIX wieku, pięcioszufladowa, drewno i okleina (obłóg) jesion, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania – do pełnej renowacji.

  Więcej ...
image

Szafeczka nocna

Szafeczka nocna z lat 20-tych XXw., drewno i okleina dąb (konstrukcja sosna), oryginalny stan zachowania.

  Więcej ...
image

Toaletka dębowa /SPRZEDNA

Toaletka dębowa z lat 20-tych XXw., w oryginalnym stanie zachowania – kompletna, stabilna, z oryginalnym, szlifowanym lustrem, bez śladów po drewnojadach. Do toaletki możliwość dokupienia dębowego fotelika widocznego na zdjęciach – cena 500zł.

  Więcej ...
image

Stół eklektyczny rozsuwany / SPRZEDANY

Stół eklektyczny z końca XIX wieku, lite drewno orzechowe, oryginalny bardzo dobry stan zachowania. Stół wzniesiony na sześciu ładnie toczonych nogach zapewniających blatom dobrą stabilność (na końcach oryginalne mosiężne rolki). Mebel niewielkich rozmiarów: 115cm x 94,5cm, ale z dużą możliwością rozsunięcia i powiększenia aż do ponad 3,5m (wszystkie oryginalne wkłady -5szt.- zachowane).

  Więcej ...
image

Stolik secesyjny

Stolik w stylu secesyjnym, lata 20-te XXw., okleina mahoń. Mebel po pełnej renowacji, wykończony politurą szelakową (brak oryginalnego krzyżaka w dolnej części nóg). Wymiary: 71cm x 50cm, wys.77,5cm.

  Więcej ...
image

Fotel Ludwik Filip / SPRZEDANY

Fotel salonowy w stylu Ludwika Filipa z poł. XIXw., drewno lity mahoń Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej – stabilny, kompletny, bez śladów po drewnojadach, tapicerka odtworzona wg dawnej technologii na sprężynach (materiał obiciowy nowy), drewno w politurze szelakowej.

  Więcej ...
image

Krzesła Halabala (4 sztuki) / SPRZEDANE

Komplet 4 szt. krzeseł wg projektu J.Halabala z lat 50-tych XXw., konstrukcja drewno bukowe, oparcie fornirowane orzechem. Krzesła w oryginalnym stanie zachowania – przed renowacją. Do krzeseł możliwość dokupienia rozsuwanego stołu Halabala (krzesła zaprezentowane ze stołem na ostatnim zdjęciu)

  Więcej ...
image

Stół Halabala / SPRZEDANY

Stół wg projektu J.Halabala z lat 50-tych XXw., rozsuwany, konstrukcja drewno sosnowe fornirowane orzechem (oryginalny stan zachowania). Do stołu możliwość dokupienia krzeseł Halabala (zaprezentowane ze stołem na ostatnim zdjęciu)

  Więcej ...
IMG_1433

Krzesła w stylu Ludwik Filip

Komplet krzeseł – 6 sztuk – w stylu Ludwik Filip z II połowy XIXw., drewno mahoniowe, konstrukcja sosna. Krzesła w dobrym stanie zachowania. Cena dotyczy kompletu.

  Więcej ...
image

Kanapa eklektyczna

Kanapa eklektyczna z końca XIXw., drewno brzoza barwiona na średni orzech, całość wykończona politurą szelakową. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej.

  Więcej ...
image

Stół neorenesansowy / SPRZEDANY

Stół neorenesansowy, gabinetowy, z poczatku lat 20-tych XXw. Mebel w okleinie orzechowej, po kompleksowej renowacji, wykończony w całości naturalną politurą szelakową.

  Więcej ...
image

Komoda eklektyczna / SPRZEDANA

Komoda w stylu eklektycznym z końca XIX-tego wieku, pięcioszufladowa, okleina orzechowa (konstrukcja sosna). Mebel po pełnej renowacji, drewno wykończone politurą szelakową (zamki po konserwacji, komplet kluczy).

  Więcej ...
SONY DSC

Szafka w stylu Art Deco / SPRZEDANA

Szafka w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw., okleinowana bardzo wzorzystym i dekoracyjnym orzechem. Oryginalnie mebel służył jako szafka na gramofon. Mebel po pełnej renowacji, drewno w całości wykończone politurą szelakową, okucia zachowane oryginalne.

  Więcej ...
SONY DSC

Fotel gięty / SPRZEDANY

Fotelik z drewna jesionowego, wzór z lat 20-tych XXw., wykonanie współczesne. Tapicerka nowa, na sprężynach, drewno wykończone naturalnie politurą szelakową. Możliwość zrobienia dowolnej ilości sztuk z rożnych gatunków drewna.

  Więcej ...
SONY DSC

Nadstawka z okresu międzywojnia

Nadstawka kredensu z okresu międzywojennego, konstrukcja  jesion i sosna. Mebel po renowacji stolarskiej, drewno bielone, malowane i woskowane.

  Więcej ...
SONY DSC

Szafka – pomocnik w stylu Secesji

Pomocnik w stylu Secesji z pocz. XXw., drewno dąb. Mebel po pełnej renowacji, wykończony politurą szelakową. 

  Więcej ...
SONY DSC

Biblioteka dębowa

Biblioteka dębowa z lat 20/30-tych XXw., trzydrzwiowa, środkowa część przeszklona – oryginalnie zachowane szlifowane szyby. Mebel po pełnej renowacji – drewno wykończone politurą szelakową. Z uwagi na nietypową wysokość mebel idealnie nadaje się na poddasze lub do niskiego pomieszczenia.  

  Więcej ...
SONY DSC

Stół z lat 30/40-tych XXw. / SPRZEDANY

Stół kuchenny z lat 30/40-tych XXw., nogi drewno dębowe, blat i oskrzynia drewno sosnowe. Mebel po pełnej renowacji, drewno bielone i woskowane. Stół może pełnić funkcję biureczka.

  Więcej ...
SONY DSC

Szafka lata 70-te XXw. / SPRZEDANA

Stolik-szafka z okresu PRl-u (dokładnie z maja 1970r.) w okleinie orzechowej, nogi z drewna bukowego. Mebel po pełnej renowacji, wykończony w politurze szelakowej (nogi matowe w ciemno stalowym lakierze), okucia oryginalne.

  Więcej ...
image

Stolik Art Deco / SPRZEDANY

Stolik w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw., okleina orzech, konstrukcja sosna. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej, drewno wykończone politurą szelakową.

  Więcej ...
SONY DSC

Kredens wiejski z lat 50-tych XXw.

Kredens w typie mebli wiejskich z lat 50-tych XXw., dwuczęściowy (zdejmowana nadstawka), konstrukcja drewno dębowe. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej, malowany – wykończony farbami i woskiem, blat bejcowany.

  Więcej ...
image

Biurko eklektyczne wolnostojące / SPRZEDANE

Biurko eklektyczne z końca XIXw., w okleinie i drewnie orzechowym (konstrukcja drewno sosnowe), wolnostojące, z czterema szufladami, blat częściowo wyściełany. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej, drewno wykończone w całości politurą szelakową. Od nowa zrobiony blat – wg oryginalnego wzoru – do wyklejenia wg wskazań klienta skórą lub suknem.

  Więcej ...
SONY DSC

Biurko Art Deco lata 30-te XXw. (Polska) / SPRZEDANE

Biurko wolnostojące w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. (Polska), okleina orzech, konstrukcja sosna. Mebel po pełnej renowacji – w całości wykończony politurą szelakową. Pierwsze zdjęcia pokazują mebel w oryginalnym stanie zachowania – jeszcze przed przeprowadzoną w naszej Pracowni kompleksową renowacją.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564

Cała ekipa pracuje :)

Posted by Galeria Sztuki Stara Praga on 23 marca 2015