Nowości

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku.

Owalny secesyjny stolik z początku XX wieku wyprodukowany w Fabryce Mebli Giętych w Bondyrzu. Drewno bukowa barwione na czarno -politurowane.

  Więcej ...

Salonik secesyjny z początku XX wieku

Salonik w stylu secesji geometrycznej z początku XX wieku wyprodukowany przez polską manufakturę mebli giętych AGUILA wg projektu Josefa Hoffmanna. Krzesła 2 typów ( po 3 w każdym).

  Więcej ...

Sekretera z końca XIX wieku

Sekretera z końca XIX wieku w okleinie z brzozy płomienistej.

  Więcej ...

Komplet 4 krzeseł giętych z początku XX wieku.

Komplet krzeseł z giętej buczyny z tłoczonymi secesyjnymi wzorami na oparciu i siedzisku. Krzesła w oryginalnym ,dobrym stanie zachowania ( do renowacji).1 krzesło posiada niewielki ubytek wierzchniej warstwy sklejki . Cena za komplet.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z tak 50 tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki z lat 50tych XX wieku

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego , oskrzynia i blat w okleinie orzechowej. Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Sprawny i bardzo wygodny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół czechosłowacki – lata 50te.

Stół czechosłowacki z lat 50 tych XX wieku. Nogi z drewna bukowego w okleinie orzechowej, podobnie oskrzynia i blat  . Oryginalny stan zachowania ( przed renowacją ). Bardzo wygodny i sprawny mechanizm rozkładania stołu.

  Więcej ...

Stół dębowy z początku XX wieku

Stół dębowy z początku XX wieku z dwiema szufladami pod blatem , mogący obecnie pełnić funkcję biurka. Stół po pełnej renowacji wykończony twardym woskiem będącym doskonałym zabezpieczeniem przed codziennym użytkowaniem.

  Więcej ...

Szafka dębowa z uchylnym blatem

Szafka dębowa z uchylnym blatem pełniąca niegdyś funkcję umywalni. Konstrukcja z masywu dębowo – sosnowego.

  Więcej ...

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich

Biurko wolnostojące w typie mebli angielskich fornirowane orzechem.

  Więcej ...

Szafka- pomocnik z połowy XIX wieku

Szafka – pomocnik z połowy XIX wieku. Konstrukcja z drewna sosnowego obłożona wzorzystym fornirem orzechowym.

  Więcej ...

Wieszak z drewna giętego z końca XIX wieku.

Wieszak z giętej buczyny z końca XIX wieku. Oryginalny stan zachowania. Bez uszkodzeń.

  Więcej ...

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku

Okrągły stół neostylowy z początku XX wieku. Konstrukcja z buczyny, mahoniu, blat fornirowany wzorzystym mahoniem.

  Więcej ...

Ławka J & J Kohn z początku XX wieku

Ławka J&J Kohn z początku XX wieku. Mebel przed renowacją z zachowanym fragmentem papierowej etykiety na wewnętrznej stronie siedziska. Konstrukcja z drewna bukowego . Wyplotka rattanowa w kilku miejscach przetarta. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (przed renowacją).  

  Więcej ...

Fotel Thonet nr. 56

Fotel Thonet nr 56 (sygnowany papierową etykietą i stemplem wybitym na wew. stronie siedziska) z pierwszej dekady XX wieku. Wykończony politurą szelakową. Wyplotka rattanowa wiedeńska wykonana ręcznie odtworzona zgodnie z oryginałem. Fotel po pełnej renowacji.

  Więcej ...

Berżera francuska z II połowy XX wieku

Berżera francuska z II połowy  XX wieku wykonana z drewna bukowego wybarwionego na kolor jasnego orzecha. Tapicerka welurowa w kolorze łososiowym.  

  Więcej ...

Biurko dębowe z lat 20-tych XXw.

Dębowe gabinetowe biurko z okresu międzywojennego, wolnostojące. Mebel po pełnej renowacji, drewno wykończone politurą oraz twardym woskiem.

  Więcej ...

Toaletka Art Deco

Toaletka Art Deco z lat 30tych XX wieku. Mebel o konstrukcji z drewna iglastego w okleinie z brzozy karelskiej.

  Więcej ...

Stolik pomocniczy rozkładany typu karciak

Stolik pomocniczy z II poł. XIX wieku. Blat wykonany z litego mahoniu, podobnie jak nogi, oskrzynia z drewna iglastego w okleinie mahoniowej , szufladka dębowo-mahoniowa. Stolik rozkładany przy pomocy dwóch rozstawnych nóg. Mebel w oryginalnym stanie zachowania.

  Więcej ...

Fotele eklektyczne orzechowe

Para eklektycznych foteli  z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Fotele w stylu Ludwika Filipa

Para foteli w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna mahoniowego. Tapicerka tradycyjna, odszywana na pasach i sprężynach. Fotele w dobrym stanie zachowania (przed renowacją), konstrukcja stabilna bez śladów po drewnojadach. Istnieje możliwość zakupu jednej sztuki. Cena dotyczy pary.  

  Więcej ...

Pensjonarka w stylu Ludwik Filip

Pensjonarka w stylu Ludwik Filip z II poł. XIX wieku w okleinie mahoniowej (konstrukcja drewno sosnowe), dwudrzwiowa z jedną szufladą pod blatem. Mebel po pełnej renowacji – drewno wykończone w politurze szelakowej.

  Więcej ...

Stół dębowy eklektyczny

Stół neorenesansowy, dębowy na toczonych nogach, rozsuwany (dwa dodatkowe wkłady chowane we wnętrzu), z motywem szachownicy na blacie. Mebel z początku XXw., po renowacji. Wymiary: 114×83,5cm, wys.76,5cm, wkłady po 42cm każdy po rozsunięciu z jednym wkładem dł.156cm, z dwoma 198cm

  Więcej ...

Stolik kawowy z lat 60-tych XXw.

Stolik okolicznościowy na giętej podstawie z fabryki Radomsko (dawny Thonet). Konstrukcja drewno bukowe. Stolik przed renowacją, w dobrym stanie zachowania. Wymiary: wys.63cm, śr.blatu 66cm

  Więcej ...

Toaletka Art Deco

Toaletka, konsola, barek czy szafka pomocnicza w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. (Czechosłowacja). Mebel o kilku możliwościach zastosowania; całość w pięknej okleinie jesionowej, zachowana w oryginalnym stanie. Wymiary: 121x51cm, wys. w najwyższym punkcie 66,5cm.

  Więcej ...

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Kątnik Biedermeier

Kątnik w stylu Biedermeier z połowy XIX wieku, fornirowany mahoniem piramidą (konstrukcja wykonana z drewna sosnowego). Mebel o formie wolnostojącej jednodrzwiowej szafki z szufladą pod blatem. Zachowany w oryginalnym stanie.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564