Nowości

IMG_5607

Stół dębowy z lat 60-tych XXw. (po renowacji)

Stół z czechosłowackiej fabryki Jitona wyprodukowany (zgodnie z etykietą) w 1962r., rozsuwany. Konstrukcja: nogi z litego drewna, oskrzynia sosnowa fornirowana wraz z blatami okleiną dębową. Mebel po pełnej renowacji, wykończony woskiem twardym odpornym na codzienne użytkowanie.  

  Więcej ...
IMG_7629

Pensjonarka Ludwik Filip

Pensjonarka/bieliźniarka w stylu Ludwik Filip z II poł. XIX wieku, fornirowana wzorzystym orzechem, konstrukcja sosnowa. Blat mebla profilowany, giętą formą drzwi. Stan mebla przed renowacją – ubytki drewna i okleiny.  

  Więcej ...
IMG_6476

Pensjonarka eklektyczna

Bieliźniarka/pensjonarka w stylu eklektycznym z II połowy XIX wieku, fornirowana orzecham (konstrukcja drewno sosnowe i orzechowe). Mebel w formie dwudrzwiowej szafki z szufladą z nastawianą na blat ozdobną nadstawką (zwieńczeniem). Mebel jest w dobrym stanie zachowania

  Więcej ...
IMG_6460 2

Kątnik Biedermeier

Kątnik w stylu Biedermeier z połowy XIX wieku, fornirowany mahoniem piramidą (konstrukcja wykonana z drewna sosnowego). Mebel o formie wolnostojącej jednodrzwiowej szafki z szufladą pod blatem. Zachowany w oryginalnym stanie.

  Więcej ...
X8weEtwxdOVaLkkAjTx55LERPZIAPAwpvJ8KsJLo

Sekretera Biedermeier

Sekretera w stylu Biedermeier z I poł. XIX wieku, okleinowana czeczotą brzozową na drewnie iglastym. Sekretera po pełnej renowacji, w całości wykończona politurą szelakową. Wnętrze tzw.piórnik malowane częściowo tuszem, uchylna klapa wykładana zielona skórą. W meblu ukrytych pięć schowków.

  Więcej ...
IMG_7132

Fotel Art Deco

Fotel w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. Konstrukcja drewno dębowe (oparcie nieregulowane). Całość po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, drewno wykończone w politurze. Fotel nosi znikome ślady użytkowania.

  Więcej ...
iyN40fLPezJF57VngDhcQnbTBMtFnsV7rsU9uVri

Fotel gięty Thonet

Fotel sygnowany marką Thonet z polskiej fabryk mebli giętych. Konstrukcja drewno bukowe (mazerowane), oparcie okleinowane orzechem. Fotel w oryginalnym stanie zachowania. Poduszka siedziska na sprężynach. Dostępna jedna sztuka (do ew kompletu możliwość dokupienia krzesła).

  Więcej ...
bCbSLeFedDQUIqUaYNGQf6pJXKsaAyJMN9gZTSq1

Fotel biurkowy

Fotel gabinetowy typu ‚podkowa’ z początku XX wieku. Konstrukcja drewno dębowe, siedzisko wyściełane skórą. Fotel w dobrym stanie zachowania – stabilny, kompletny, bez uszkodzeń.

  Więcej ...
WH78dKDXMGcvaimkbE9vZjycpwKLIjqMq7DFxF3f

Biurko eklektyczne z nadstawką

Biurko eklektyczne z końca XIX wieku, okleina mahoń, konstrukcja sosna. Mebel w oryginalnym stanie zachowania (nadstawka zdejmowana) – przed renowacją.  

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564

Cała ekipa pracuje :)

Posted by Galeria Sztuki Stara Praga on 23 marca 2015