Krzesła / Fotele

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Fotel bujany Ton

Fotel bujany firmy Ton (dawny Thonet) z lat 70-tych XXw., Czechosłowacja. Konstrukcja drewno bukowe, barwione na. średni orzech.  Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, wykończony w politurze szelakowej, cała tapicerka nowa (łącznie z wyściółką).

  Więcej ...

Komplet krzeseł proj. J.Halabala

Komplet czterech krzeseł z lat 50-tych XXw., model H-214 projektu J.Halabala z lat 1930-1935. Krzesła w oryginalnym stanie zachowania, przed renowacją. Oparcia fornirowane wzorzystym orzechem, konstrukcja drewno bukowe. Tapicerka na sprężynach. Możliwość dokupienia stołu widocznego na zdjęciach.

  Więcej ...

Fotel Art Deco

Fotel w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. Konstrukcja drewno dębowe (oparcie nieregulowane). Całość po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, drewno wykończone w politurze. Fotel nosi znikome ślady użytkowania.

  Więcej ...

Fotel gięty Thonet

Fotel sygnowany marką Thonet z polskiej fabryk mebli giętych. Konstrukcja drewno bukowe (mazerowane), oparcie okleinowane orzechem. Fotel w oryginalnym stanie zachowania. Poduszka siedziska na sprężynach. Dostępna jedna sztuka (do ew kompletu możliwość dokupienia krzesła).

  Więcej ...

Fotel biurkowy

Fotel typu ‚podkowa’ z II połowy XX wieku. Konstrukcja drewno dębowe, siedzisko tapicerowane. Fotel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej – stabilny, kompletny, bez uszkodzeń, tkanina oraz cała wewnętrzna wyściółka nowa.

  Więcej ...

Krzesła w stylu Ludwik Filip

Komplet krzeseł – 6 sztuk – w stylu Ludwik Filip z II połowy XIXw., drewno mahoniowe, konstrukcja sosna. Krzesła w dobrym stanie zachowania. Cena dotyczy kompletu.

  Więcej ...

Para foteli neorokoko

Para foteli neorokoko z II połowy XIXw., konstrukcja lite drewno orzech. Meble w oryginalnym stanie zachowania – do renowacji. Do kompletu z fotelami możliwość dokupienia tapicerowanej ławeczki.

  Więcej ...

Krzesło w stylu secesyjnym

Krzeseł z  stylu secesyjnym z lat 20-tych XXw., drewno brzoza (barwione na średni orzech). Krzesło po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej (dostępna jedna sztuka)

  Więcej ...

Krzesła z lat 20/30-tych XXw. – komplet 4 szt.

Komplet czterech krzeseł z okresu międzywojennego, konstrukcja drewno dębowe. Krzesła po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, stabilne, kompletne, bez drewnojadów, drewno barwione na brąz i wykończone politurą szelakową.

  Więcej ...

Krzesła w stylu Biedermeier

Krzesła w stylu Biedermeier z II poł.XIXw. – komplet 4 szt., konstrukcja drewno mahoń. Stan zachowania dobry. Do zrobienia od nowa tapicerka.  

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564