Krzesła / Fotele

Fotel Mundus / J&J Kohn

Fotel Mundus / J&J Kohn z lat 1914 -1924. Konstrukcja z drewna bukowego . Wykończony politurą szelakową. Mebel w dobrym stania zachowania.

  Więcej ...

Fotel Thonet nr. 56

Fotel Thonet nr 56 (sygnowany papierową etykietą i stemplem wybitym na wew. stronie siedziska) z pierwszej dekady XX wieku. Wykończony politurą szelakową. Wyplotka rattanowa wiedeńska wykonana ręcznie odtworzona zgodnie z oryginałem. Fotel po pełnej renowacji.

  Więcej ...

Berżera francuska z II połowy XX wieku

Berżera francuska z II połowy  XX wieku wykonana z drewna bukowego wybarwionego na kolor jasnego orzecha. Tapicerka welurowa w kolorze łososiowym.  

  Więcej ...

Komplet czterech krzeseł dębowych

Komplet czterech krzeseł dębowych z lat 30 tych  XX wieku. Krzesła w oryginalnym stanie zachowania. Cena za komplet.

  Więcej ...

Fotele eklektyczne orzechowe

Para eklektycznych foteli  z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna orzechowego. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Stan foteli- przed renowacją. Dostępne są dwie sztuki. Cena dotyczy jednego fotela.

  Więcej ...

Fotel w stylu Ludwika Filipa

Fotel w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna orzechowego pokryta politurą szelakową. Tapicerka tradycyjna odszywana na pasach i sprężynach. Fotel po renowacji. Fotel występuje w komplecie z podnóżkiem.  

  Więcej ...

Fotele w stylu Ludwika Filipa

Para foteli w stylu Ludwika Filipa z II poł. XIX wieku. Konstrukcja wykonana z drewna mahoniowego. Tapicerka tradycyjna, odszywana na pasach i sprężynach. Fotele w dobrym stanie zachowania (przed renowacją), konstrukcja stabilna bez śladów po drewnojadach. Istnieje możliwość zakupu jednej sztuki. Cena dotyczy pary.  

  Więcej ...

Fotel z lat 60-tych XXw.

Czechosłowacki fotel na jesionowych nóżkach z lat 60-tych XXw. Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej. Obity nową tkaniną, obszycie z kedrą. Poduszka na siedzisku zdejmowana. Drewniane nogi oczyszczone i wykończone naturalnym twardym olejem.

  Więcej ...

Fotel bujany Ton

Fotel bujany firmy Ton (dawny Thonet) z lat 70-tych XXw., Czechosłowacja. Konstrukcja drewno bukowe, barwione na. średni orzech.  Mebel po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, wykończony w politurze szelakowej, cała tapicerka nowa (łącznie z wyściółką).

  Więcej ...

Fotel Art Deco

Fotel w stylu Art Deco z lat 30-tych XXw. Konstrukcja drewno dębowe (oparcie nieregulowane). Całość po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, drewno wykończone w politurze. Fotel nosi znikome ślady użytkowania.

  Więcej ...

Para foteli neorokoko

Para foteli neorokoko z II połowy XIXw., konstrukcja lite drewno orzech. Meble w oryginalnym stanie zachowania – do renowacji. Do kompletu z fotelami możliwość dokupienia tapicerowanej ławeczki.

  Więcej ...

Krzesło w stylu secesyjnym

Krzeseł z  stylu secesyjnym z lat 20-tych XXw., drewno brzoza (barwione na średni orzech). Krzesło po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej (dostępna jedna sztuka)

  Więcej ...

Krzesła z lat 20/30-tych XXw. – komplet 4 szt.

Komplet czterech krzeseł z okresu międzywojennego, konstrukcja drewno dębowe. Krzesła po pełnej renowacji stolarskiej i tapicerskiej, stabilne, kompletne, bez drewnojadów, drewno barwione na brąz i wykończone politurą szelakową.

  Więcej ...
GALERIA SZTUKI „STARA PRAGA”
FILIP STANOWSKI

ul. Brzeska 6
03-737 Warszawa
tel.(22) 619 40 87
kom. 601 214 564